DSC_7613

Se Švermovem jsme si poradili

Publikováno , v kategorii Turnaje

V sobotu 19.10.2019 jsme na našem domácím atletickém stadionu přívítali našeho známého soupeře z Kladna – Baník Švermov. Utkání jsme zahájili velmi iniciativně a trávili jsme více času na soupeřově polovině. Od začátku bylo toto utkání velmi tvrdé a bojovné z obou stran. Po našich prvních střelách Ondry se osmělili i švermovští a hlavička jednoho z jejich borců jen o kousek minula naše břevno. Stále jsme měli více ze hry a byli jsme i více nebezpeční. Dostávali jsme se do zakončení, ovšem naše pokusy skončili v náručí nevelkého soupeřova gólmana. Poločas tedy skončil bez branek.

Po udělení nových pokynů o poločasové pauze jsme opět začali velmi aktivně. Po kombinaci od našeho brankáře se míč dostal až k Frantovi a ten ideální průnikovou přihrávkou našel Jirku, který v plném sprintu svůj brejk na dvakrát proměnil. Aktivita nás neopouštěla a po faulu na Sůšu se Keki prosadil z přímého kopu, který byl zahráván z poměrně velkého úhlu. Byla to branka z kategorie těch chytřejších, protože Kuba využil toho, že hostující gólman není zrovna obr, tak ho na zadní tyči přeloboval. Další radost přinesla pěkná kombinace, které předcházela velmi podobná průniková přihrávka Kropimu, který opět v plném sprintu přeloboval vyběhnutého brankáře ala Karel Poborský, až nám z Adamem na střídačce spadly brady – 3:0. Naše obrana až na výjimky působila velmi konsolidovaným dojmem a tak právě jen z jedné vyjímky se po našem nepovedeném výkopu do středu hřiště prosadil kladenský borec po sérii náhodných odrazů a upravil na konečných 3:1 pro naše barvy.

Celkově velmi dobrý dojem ze hry a nakonec samozřejmě i výsledek byl dán několika aspekty. Jeden z nich je fakt, že v našem rozestavení dnes výrazně pomohl ofenzivě Franta, který podnikl z pozice krajního obránce několik útočných výpadů. Dalším důvodem našeho úspěchu je dnešní hra Ondry. Konečně už pochopil, co po něm vyžadujeme. Udržel soupeře na zádech a tím i míč na útočné polovině, rozdával přihrávky, zakončoval a vybojoval velkou spoustu balónů. Zapříčinil tím náš velmi dlouhý pobyt na soupeřově půlce. V neposlední řadě musím zmínit naší dvojivi ve středu obrany. Josef svými skluzy zblokoval velmi nebezpečné náběhy kladenských a Jarda spolehlivě odvracel dlouhé míče. Co se dostalo za tuto dvojici , řešil včasnými výběhy z branky Kuba. Dnes se konečně prosadil Jirka, na což jsme čekali jak na smilování a doufáme, že tím načal jakousi sérii. V součtu všech těchto detailů přidám zodpovědný a bojovný výkon všech  ostatních borců a úspěch je na světě. Samozřejmě se jako vždy objevily jisté nefotbalové věci, ale to bych klukům dnes odpustil. Děkujeme všem za podporu a příští týden ČAU.

Pavel Procházka