DSC_7213

V domácím prostředí se zadařilo

Publikováno , v kategorii Turnaje

7.9. nás čekal již čtvrtý mistrák, který jsme sehrávali poprvé na domácím hřišti, ve všech venkovních a předchozích jsme nebodovali. Tentokráte jsme mohli být rádi, že poprvé budeme v té nejsilnější sestavě. Všichni už se vrátili z dovolených a tak jsme byli zvědaví, jak bude naše hra vypadat. Hlavní hřiště bylo připraveno na výbornou a konečně kluci nemuseli hrát na atleťáku. Mohli jsme se proto těšit na kvalitní utkání.

SK Slaný – TJ Tatran Sedlčany 1:0 ( Lukeš )

Hned v úvodu jsme se pustili do našeho soupeře a po pěkných akcích několikrát ohrozili branku hostí. Dále se po pravé straně prodral Jirka a jeho parádní ránu vytáhl jen konečky prstů hostující brankář stěží na roh. Měli jsme pak menší sérii těchto standardek, ale nebyli jsme důrazní v jejich zakončování. Hosté se po naší desetiminutovce také osmělili a začali si posupně vytvářet tlak a sním přišly i šance. Néméťáček po velkém závaru za pomocí naší obrané čtveřice, dokázal udržet čisté konto. Naše hra vypadala velmi dobře a až na drobné chyby se podařilo vše ustát. Proto skončila první půle nerozhodně 0:0.
Do druhého poločasu jsme šli ve stejné sestavě, jako do toho prvního a opět jsme dokázali ohrožovat branku. Kekiho povedená střela se jen těsně otřela o tyč. Po pěkném průniku Jirky zasahoval opět hostující gólman. Kluci ze Sedlčan následně vyrovnali hru a šance se střídaly na obou stranách. Přišla i jejich série několika rohových kopů, kterou jsme se štěstím ustáli. V závěru měl obrovskou šanci Zímič, kdy jeho střela šla vedle. V samotném závěru utkání se však tentýž hráč dokázal prosadit a projít z pravé strany do vápna, kde našel přihrávkou Filipa a ten dokázal uklidit míč na bližší tyči.

Dnes bylo opravdu vidět, že tým má sílu, bylo to velmi odbojované utkání, kdy štěstí se naklonilo nakonec k nám a celé to bylo podtržené skvělým týmovým výkonem. Obrana v tomto složení, působila velmi kompaktně a až na malé chybky si všichni zaslouží pochvalu. O něco horší byla přechodová fáze, tam musíme zapracovat, někdy jsme se zbytečně zbavovali míče a nebo uchylovali k nákopům, což nechceme. Jinak opravdu smekám před celým týmem a děkuji všem borcům za předvedený bojovný výkon. Dále děkuji všem, kteří podporovali a fandili našemu týmu.

Milan Lukeš