DSC01060web

Vydřená remíza v samotném závěru

Publikováno , v kategorii Turnaje

12.5. netradičně v neděli, nás čekalo první utkání v nadstavbě Krajského přeboru. Prvním našim soupeřem byl nalosován Český Brod. Losování našich soupeřů, bylo závislé, na konečném pořadí ve skupině starších žáků. Je třeba uvézt na pravou míru, že tým mladších žáků našeho dnešního soupeře se nacházel na čtvrtém místě a nastřílel více jak sto branek, což v celkovém součtu znamená o dvě příčky výše, nežli náš tým. Počasí nebylo zrovna nakloněno, ale co bylo dalece více pozitivní, že jsme konečně dostali příležitost hrát na hlavním hřišti. Od ročníku 07 nám přišli pomoci Jakub Bálek, Dan Kalina, Jakub Vitvar a Radim Lukeš. Po zranění se do týmu vrátil Honza Šuta, ale bohužel zase chyběl Kuba Keki, takže jsme jen tak tak, lepili sestavu.

SK Slaný – Český Brod 1:1 ( Balla )

Do první půle vstoupily oba týmy s opatrnou hrou a my jsme to postavili spíš defenzivněji s myšlenkou hnedka neinkasovat. Hosté byli dopředu o hodně nebezpečnější a hned v úvodu si vypracovali několik vyložených šancí. Ty naštěstí dokázala většinou naše obrana odvrátit ikdyž mnohdy, až na poslední chvíli a pokud ne, podržel nás skvělými zákroky výborně chytající Néméťáček. Dopředu, jsme však byli naprosto neškodní a jenom pár zoufalých pokusů o střelu z dálky jsme nechali vyniknout brankáře hostujícího týmu.
Do druhé půle, jsme proto zamíchali sestavou a zaměřili naši hru více do útoku. To se poměrně dobře povedlo a Jirka se dostal do několika slibných šancí, ale zase do naší obrany, se již soupeř lépe probojovával a Kuba se měl v brance co otáčet, bohužel jednou, už mu hosté nedali šanci a po několika zblokovaných pokusech, musel lovit míč ze sítě. Stále bylo dost času a my věřili, že s takovýmto stavem dokážeme ještě něco udělat. Bylo velkým pozitivem, že to hoši nezabalili a bojovali až do konce. V poslední pětiminutovce si vytvořili velký tlak a po závaru před brankou se dokázal prosadit Ballda a my tak mohli být rádi, alespoň za vyrovnání.

Po té, co Pepíno, Jirka, Maky a Matěj, dostali velkou porci minut už za starší žáky, jsme mohli být rádi, že jsme vydolovali aspoň bod. Je vidět, že každá absence v našem týmu se jen těžko nahrazuje. Proto prosím o snahu dohrát tuto soutěž se ctí a v co nejhojnějším počtu. Děkuji všem borcům za závěrečné nasazení a bojovnost, velké díky klukům z ročníku 07 velmi dobře zahrál a pochvalu si zaslouží Dan Kalina. Díky všem rodičům za povzbuzování a nebo podporu.

Milan Lukeš