DSC01037web

Po pálení čarodějnic, jsme spalovali naše šance

Publikováno , v kategorii Turnaje

Ve středu 1.5.2019 o státní svátek jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště Baníku Švermov. A jak je již tradičně v našich kruzích zvykem, odjíždějí někteří z nás na výlety bez ohledu na to, jak to s námi dopadne. I tentokráte nás bylo pouze deset, včetně hráčů ročníku 2007. Z těchto deseti dostali na velkém hřišti solidní porci času Filip, Josef , Matyfu a Keki. Se čtyřmi unavenými a dalšími šesti do party se skutečně nedá hrát velké divadlo a naším štěstím bylo, že soupeř dnes nebyl z nejsilnějších.

Zahájili jsme solidním tlakem, což nám k mému překvapení vydrželo skoro celý zápas. Toto klání se proměnilo ve festival našich neproměněných vyložených šancí, kde už v tomto případě se nedá mluvit o smůle, ale nešikovnosti, nemohoucnosti a už ani nevím jak to popsat. Až v polovině prvního poločasu jsme soupeři konečně odskočili na rozdíl dvou branek, abychom si z ojedinělého brejku opět udělali vrásky na čele. Opět se hra mění v sólíčka některých z nás a tímto způsobem se od nás odvrací i štěstí. Několikrát  nastřelená konstrukce, spousta zakončení vedle a nad. Povedlo se nám přidat třetí branku, která již mohla situaci uklidnit. Nestalo se a z dalšího brejku inkasujeme. Po poločase se i přes rozmluvu hra moc nezměnila, my inkasujeme po třetí z dalšího brejku a zápletka je na světě. Jako mávnutím kouzelného proutku se naše hra změní vlivem lepší kombinace a my soupeři nasázíme další tři branky s lehkostí až zarážející. Tímto je zápas u konce a my si vezeme výsledek 6:3 pro naše barvy.

Adam Hájek a Keki dnes zaznamenali hattrick, ovšem na svoje přesné zásahy spotřebovali neadekvátní počet střeleckých pokusů. Do toho opět jedna neproměněná penalta. Otázkou zůstává, co v takovémto zápase a za těchto podmínek můžeme po našich borcích chtít. Všichni do jednoho se snažili a bojovali. Jsem si jist, že za daných podmínek jsme předvedli maximum. Se dvěma střídajícími a čtyřmi opotřebovanými to zřejmě nemohlo být lepší. I přes veškeré výzvy v těchto článcích se přístup některých z vás stále nezměnil a tak si dovolím tvrdit Vážení rodiče, že naše budoucnost je ve Vašich rukou. Dle získaných informací se dá předpokládat, že na poslední MU ve skupině odjedeme do Rakovníka ve stejném torzu, v jakém jsme byli dnes. Tak si budeme držet palce, abychom se tam alespoň sešli v potřebném počtu. Děkuji všem zúčastněným za předvedené výkony, snahu, bojovnost a chuť hrát fotbal.

 Pavel Procházka