DSC01007web

Podceňování soupeře se nevyplatilo

Publikováno , v kategorii Turnaje

V sobotu 6.4. 2019 nás čekal na domácím atletickém hřišti další mistrovský zápas s týmem FK Říčany. Už při trénincích v týdnu i před samotným utkáním jsme pozorovali ( jako vždy při zápase s týmem ze spodních příček ) velkohubá prohlášení některých našich borců na téma „ kolik jim to vlastně dneska nandáme“. Bohužel poučení z předchozích podobných utkání se nedostavilo.
Taktické pokyny zněly jasně. Postupná kombinace od brankáře až po útočníka s možností občasné delší přihrávky a zrychlení hry. Jedna klička , přihrávka, náběh do volného prostoru a další kombinace. Obzvláště jsme upozorňovali některé jedince, aby zbytečně nekličkovali několikrát po sobě.

Realita: Od úvodního hvizdu jsme předváděli sice přímočaré, ale bohužel nefungující přechody do útoku s nepřipraveným a tudíž nepřesným zakončením. Většinou přes střed obrany dále středem zálohy jsme bezbřehým sólováním se spoustou zbytečných kontaktů s míčem tlačili soupeřův obranný blok a prosazovali se pouze střelami ze střední vzdálenosti, které hostující gólman v pohodě přikryl. Naopak zahleděni sami do sebe s myšlenkou jen na osobní střelecký úspěch jsme nezareagovali na jediný soupeřův výpad na naši branku a po pěkné kombinaci jsme inkasovali. A protože se náš soupeř o kombinaci pokoušel, vypadal první poločas poměrně vyrovnaně.
Do druhé poloviny utkání po klidné motivační rozmluvě jsme vstoupili s myšlenkou zápas otočit v náš prospěch. Začali jsme konečně více kombinovat a vytvářet si vyložené brankové příležitosti. Soupeř ještě více zmenšil prostory mezi jednotlivými řadami, zahustil prostor a odkopával míče – Prešovský beton. I vlivem smůly jsme žádnou vyloženou brankovou příležitost neproměnili a prosadili jsme se pouze skákavou střelou ze střední vzdálenosti a utkáním tedy skončilo poměrem 1:1.

První poločas se dá hodnotit jako naprosté nedodržení taktických pokynů, kdy opět vidíme slabšího soupeře a chceme si každý dát branku. Bohužel se to opakuje a řekl bych, že už je to na nějakou psychologickou přípravu. Prostě to je v hlavě. Velkým pozitivem ovšem je, že jsme alespoň něco dokázali ve druhé půli změnit a vrátit se občas ke kombinaci. Ovšem i přes drtivý tlak jsme se proti odkopávajícímu obrannému bloku nedokázali více prosadit.
Dále vás chceme upozornit, že při „ nominaci VŠICHNI“ nás bylo sedm z dvanácti. Z těch sedmi dostali solidní porci času na velkém hřišti za starší žáky další tři naši borci. A protože jsme byli doplněni třemi hráči ročníku 2007, bylo nás tedy alespoň deset. A vypadá to, že bude hůře. Někdo je zraněný, někdo se omlouvá, někdo se neomlouvá vůbec a tak ve velikonočním provozu na dvě MU po sobě nás bude šest. Vážení rodiče, žádáme vás tímto, aby jste přehodnotili vaše priority, protože MY MÁME PROBLÉM. A to dlouhodobý. Stačí se mrknout na docházku. V průměru šest kluků na TJ a osm na MU. Toto je dlouhodobě neudržitelný stav. Doufám, že si to každý přeberete tím správným způsobem a příští týden ČAU.