Už před úvodním hvizdem jsme prohráli

Publikováno , v kategorii Turnaje

V sobotu 27.4. nás čekalo poměření sil, proti prvnímu týmu v naší soutěži, tedy ČL Unionu Beroun. Protože poslední utkání jsme zvládli na výbornou, ač i trochu se štěstím, očekávali jsme další kvalitní výkon od našich svěřenců. Ač jsem dělal vše proto, abychom mohli konečně a to poprvé nastoupit na hlavním hřišti, po konverzaci s vedením, jsem neuspěl a tak nás bohužel čekal náš starý známý atleťák, který však tentokráte byl docela v dobré kondici, protože byl přírodně pokropen nočním deštěm. Za starší nastoupili: Filip, Matifu, Pepíno a Maky a podle slov trenéra, si nevedli vůbec špatně. Nálada v naší kabině nebyla zrovna pozitivní a jak jsem se dozvěděl posléze, tak někteří borci, nastupovali do předem prohraného utkání o kterém padlo mezi nimi pár slov v kabině, těsně před utkáním.

SK Slaný – ČLU Beroun 0:7

Do utkání nastupujeme jasně z velkým respektem a nikdo z týmu na sebe nechce vzít ani ždibec zodpovědnosti a udělat něco navíc, každý se radši předčasně zbaví míče, přitom není pod tlakem, ale respekt z nadupaných, urostlejších a taky osvalenějších jedinců v týmu hostí, nás posazuje doslova na zadek. V osobních soubojích bohužel nejsme, vlastně se jich ani neúčastníme a tak se soupeř dostává velmi často do zakončení. Můžeme mluvit o velkém štěstí, že v naší brance čaruje Néméťáček a nebo jen těsně míjejí hosté naší branku. Vydrželi jsme to cca 10 min a po naší nešikovnosti dostává Beroun penaltu i když hodně přísnou, ale my si tomu jdeme svou pasivitou naproti. Zkoušíme střídat na různých postech, ale nic nezabírá, fyzicky zaostáváme a hosté hrají přímočaře, zároveň technicky a převyšují nás hrou po křídlech a následnými centrovanými prudkými balóny, to doslova před naší brankou hoří. Po jednom z centrů si dáváme branku sami. Asi v 25. minutě se k odraženému balónu dostal Filip a pěknou přízemní střelou, bohužel neprostřelil skrumáž před brankou hostí, byla to naše první střela na branku. Po první půli odcházíme pro nás s milosrdným výsledkem 0:4.
Do druhé půle se snažíme naše borce nabudit a podpořit v aktivitě a agresivitě. Možná, že u některých jedinců to zabralo, ale obraz hry se nezměnil a pokračuje to zhruba ve stejném sledu. Za zmínku stojí poslední minuty utkání, kdy jako když z některých borců spadla deka a začali více konstruktivněji tvořit, byl sám před gólmanem Jirka, ale branku přestřelil. Zkrátka se nám nepodařilo vsítit ani čestný zásah.

Hodnocení utkání pro mne není jednoduché a když začnu u nás trenérů, tak my jsme nepůsobili jednotně a proběhly u nás slovní rozepře, za které se všem zúčastněným omlouváme. Kluci měli velmi těžkého soupeře, ale i přes to všechno jsem přesvědčen, že jsme ho mohli alespoň trochu potrápit a ne takto dát kůži zadarmo a to ještě v domácím prostředí. Co mě však totálně uzemnilo byl přístup některých jednotlivců, když trenér hodnotil utkání, začali odcházet do kabin, jako by se nechumelilo, to už je opravdu na pováženou. Uklízet kužely a odnášet branky, zůstalo jen zdravé jádro týmu, každý sám ví o koho se jedná a těmto borcům děkuji, protože jdou správnou cestou. Dále bych rád poděkoval všem rodičům, kteří zůstali a fandili, až do samotného konce.