DSC01019web

Ve venkovní dohrávce jsme uspěli

Publikováno , v kategorii Turnaje

O Velký pátek 19.4.2019 jsme zajížděli na přeložený zápas na hřiště FK Hořovicko. Jak bylo avizováno, sestava nebyla z nejsilnějších z důvodu velkého počtu omluvenek. Bohužel už i jmenovitě musím zmínit Adama, který se do této chvíle nedostavil ani na jedno mistrovské utkání a to zcela bez omluvy. I z tohoto důvodu nás odjíždělo pouze jedenáct. Starších kluků bylo pouze devět a tak se stalo, že Jirka a Maky odehráli na velkém hřišti plnou minutáž. Honza si bohužel obnovil zranění zad a tak jsme střídali pouze ve dvou. Korunu tomu nasadil Vejmik, který chvíli nedozorován zbouchal před výkopem dva párky v rohlíku a nějaké sladkosti.

FK Hořovicko – SK Slaný 1:3 ( Balla, Grünwald, Kříž )

I přes to všechno jsme vlétli do utkání jako vítr a po průnikové přihrávce od Basti se Jirka uvolnil a přesnou střelou k tyči načal účet tohoto zápasu – 1:0. Ve třetí minutě po ose Basťa, Josef a opět Jiří se posledně jmenovaný ocitl opět v tváří tvář domácímu brankáři. Bylo to trochu z úhlu a Jirka byl nyní blíže k brance. V tu chvíli jsem začal litovat domácí gólmana, protože jsem se domníval, že Jirka zlomí svou bombou soupeři alespoň dva prsty nebo mu minimálně vyrazí dech. K mému překvapení náš borec s hlavou nahoře našel před brankou svoji přihrávkou Martina a ten pohodlně doklepl do poloprázdné domácí svatyně. Nádhera. 2:0. V daný moment si naši chlapci mysleli, že se bude jednat o jednoduchou záležitost. Samozřejmě omyl. Delší přihrávkou přes zálohu se skvělým pohybem uvolnil domácí útočník, poslal Vejmika s Makym na další dva párky a nekompromisním angličanem prostřelil Kubu – 1:2. Po těchto událostech se nějak začala vytrácet z trávníku fotbalovost a začal boj. Z něj jsme před poločasem vytěžili další branku, kdy si ostrý centr Kuby Kříže srazil gólman za svá záda – 1:3.
O přestávku jsme si řekli, co chceme hrát a šlo se na věc. Začali jsme být opět lepším týmem. Nevím, jestli Vejmik vyběhal přebytečné kalorie nebo je vyhodil někde u lajny, ale jeho hra se výrazně zlepšila. Do této doby se nevýrazný Josef po zranění už konečně rozkoukal, Maky na stoperu zjednodušil hru a my se opět ubytovali na polovině soupeře. Další šance jsme si už tolik nevytvářeli a tak s touto lehkou herní převahou jsme dotáhli utkání zdárně ke konci.

Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat všem z Vás, kteří nás o velikonočním víkendu podpořili svojí přítomností v obou utkání. Vaším zodpovědným přístupem zůstala značka SK Slaný o tomto víkendu velmi vysoko. Zvláštní poděkování musí směřovat trenérovi Milošovi Jochmanovi, rodičům hráčů ročníku 2007 a zvláště pak Vejmikovi, Basťovi, Kubovi Bálkovi a Honzovi Trachtovi. Ačkoli náš kádr není zase až tak hubený, bez pomoci tohoto ročníku bychom se ani nesešli v potřebném počtu. Díky všem za krásný pátek a příští týden ČAU.